HODINKY OMEGA SPEEDMASTER


Omega Watches


...Vymodelovat hodinky jsem si vždy přál. Nejen díky tomu, že jejich rendery vypadají skvěle :-D , ale i díky tomu, že u modelování takových věcí musí člověk brát ohled na detaily (což mě nesmírně baví). :-)


Pro tento projekt jsem si vybral hodinky OMEGA SPEEDMASTER PROFESSIONAL MOONWATCH. Nezvolil jsem si je jen proto, že vypadají opravdu pěkně, ale také díky jejich zajímavé historii. Věděli jste, že když Buzz Aldrin v roce 1969 stoupl na povrch měsíce, měl na ruce Speedmaster Professional, chronograf, který je od té doby znám jako "Moonwatch" ("Měsíční hodiny")? Pokud ne, tak teď už to víte.


Jako obvykle jsem začal s průzkumem... Snažil jsem se najít dobré obrázky, které jsem mohl použít jako předlohy.

Když jsem byl s touto jednoduchou, (ale velmi důležitou) prací hotov, pustil jsem se do modelování. (Ještě malá rada začínajícím modelářům... Nikdy tento "průzkum" nepodceňujte - mnohokrát jsem musel v minulosti začít modelovat od nuly jenom k vůli tomu, že jsem si předem nezjistil přesnou podobu daného modelu. Takže je dobré si předem najít co nejvíce obrázků pro předlohy - ušetří to čas (a těm šťastnějším z vás i peníze). :-D


Modeloval jsem v 3Ds Maxu. Nejdříve jsem začal modelovat ciferník,poté následovalo pouzdro. V poslední fázi jsem vymomodeloval část řemínku, kterou jsem následně po křivce rozkopíroval tak, aby na sebe jednotlivé části pěkně navazovaly.

Tady jsou průběžné snímky, jak jsem hodinky postupně modeloval:


Omega Speedmaster Watches Omega Speedmaster Watches Omega Speedmaster Watches Omega Speedmaster Watches Omega Speedmaster Watches


Když jsem dokončil modelování, přesunul jsem se k texturám. Tentokrát nebyly žádné online, takže jsem si je musel udělat ve Photoshopu sám. Dohromady jsem vytvořil tři textury - Diffuse, Bump a Specular.

Omega Speedmaster Watches- textures


Poté jsem začal s nastavením renderu. Vůbec poprvé jsem k tomu použil Corona renderer a musím říct, že jsem byl překvapen, jak rychle člověk dosáhl kvalitních výsledků. Pokud se rovněž zajímáte o renderování a tento renderer jste ještě nezvykoušeli, můžu ho jen doporučit. Za zkoušku to rozhodně stojí. Navíc velmi "schopná" alpha verze tohoto (podotýkám českého) rendereru je FREE! Link na oficiální stránky Corony zde.

Scéna je nasvícená HDRI texturou a jedním Corona "plane" světlem. Renderování jednoho snímku trvalo okolo 15-45 minut (podle pozice kamery, kvality renderu atd.). Výsledek renderování byl už obvykle "použitelný" po desíti minutách, byl ale stále patrný šum. Pokud jsem tedy chtěl kvalitnější render nechal jsem renderování běžet kolem 45 minut.


A nakonec finální rendery:


Omega Speedmaster Watches Omega Speedmaster Watches Omega Speedmaster Watches Omega Speedmaster Watches

Normálně bych nyní zmínil ještě postprodukci, nicméně v tomto případě nebyla ani nutná. Hodinky vypadaly dobře už po samotném dokončení renderu.Pokud máte nějaké dotazy, nebojte se zeptat, rád na ně odpovím. ;)
Nahoru